Alfa Romeo Giulia GTAm zvítězila ve čtenářské anketě magazínu AUTO BILD SPORTSCARS

23790855ff401e6bc944bdaafd40c71faad51a20

Nezaměnitelný italský design v kombinaci s motorem o výkonu 540 k přesvědčil čtenáře magazínu AUTO BILD SPORTSCARS. Model Giulia GTAm, nejvýkonnější vůz, jaký kdy Alfa Romeo vyrobila, čtenáři zvolili za SPORTOVNÍ VŮZ ROKU 2021. Hlasování se účastnilo 109 aktuálních modelů sportovních vozů. Giulia GTAm zvítězila v žebříčku dovážených automobilů v v kategorii „Sedany a kombi“.


V loňském roce zvolili čtenáři magazínu AUTO BILD SPORTSCARS za vítěze Alfu Romeo Stelvio Quadrifoglio. Letos přišla řada na Giulii GTAm, která se dostala do užšího výběru. Vítězství v této anketě představuje pro italskou značku velký úspěch a zdroj hrdosti. Obě ocenění demonstrují velkou úctu, kterou němečtí fanoušci sportovních vozidel chovají k značce Alfa Romeo.


Zkratka GTA je ve světě automobilů velmi dobře známá a vyjadřuje výraz „Gran Turismo Alleggerita“ (odlehčený grand tourer). Model Giulia GTA čítá pouze 500 kusů a vzdává hold jednomu z nejlegendárnějších vozů slavné historie značky: Giulii Sprint GTA z roku 1965. Díky rozsáhlému použití ultralehkých materiálů byla hmotnost Giulie GTA snížena až o 100 kg ve srovnání s modelem Giulia Quadrifoglio. Vůz také dostal modernizovanou verzi motoru Alfa Romeo 2.9 V6 Bi-Turbo o výkonu 540 k a nejlepším jmenovitým výkonem ve třídě, a to 187 k/l. Vůz se vyznačuje mimořádnými výkonovými parametry ve smyslu času na kolo a zrychlení. Aerodynamika byla navržena za přispění technických znalostí společnosti Sauber Engineering z formule 1.