Maserati Levante Trofeo z edice Fuoriserie

trofeo1

„Made in Italy“ je hodnota, která spojuje značku Maserati s šéfkuchařem Massimilianem Alajmem. Od hluboce zakořeněných tradic až po přepisování pravidel – tím vším ztělesňují v cestě za budoucností tyto dvě ikony italské kultury odvahu být nekonformní a dát tomuto přesvědčení tvar a pohyb ve formě vozu Levante Trofeo z edice Fuoriserie pro Massimiliana Alajma.


Massimiliano Alajmo, nejmladší kuchař, který kdy získal tři michelinské hvězdy, spojil své síly se značkou Maserati a společně vytvořili exkluzivní vůz s individuální úpravou v rámci programu Fuoriserie.  S postupujícími lety třetího tisíciletí se nejčistším vyjádřením luxusu stává možnost být sám sebou. A vůz se může stát rozšířením vlastní jedinečné identity. Jedinci udávající trendy dávají vlastnímu vyjádření podobu kombinací přírodních prvků a lety získávaného know-how. Tato metoda, která je společná pro značku Maserati a Massimiliana Alajma, je nyní k dispozici všem, kdo jsou dostatečně neohrožení a troufají si vyjádřit svou osobnost prostřednictvím světa Maserati Fuoriserie.


Tento program umožňující individuální personalizaci vozů představila značka s trojzubcem ve znaku minulé září a nabízí dva různé způsoby individuální úpravy. Vyjádřeno kulinářskou metaforou nabízí Maserati Fuoriserie klientům prázdný talíř, na kterém si sami mohou vytvořit jedinečný a neopakovatelný vůz. K dispozici mají nabídku ingrediencí v podobě materiálů, barev a detailů. Ty mohou libovolně kombinovat podle svého vlastního vkusu. Finální recept je vyjádřením osobní kreativity klienta a ke zmíněným ingrediencím patří výběr z 23 barev exteriéru, deseti provedení emblému, pěti obrysových linek, pěti barev brzdových třmenů, tří typů vnější úpravy kol, pěti barev stehování nití Fuoriserie pro interiérové prvky a tří barev kůže s výběrem jednobarevných nebo dvoubarevných sedadel.


Vůz Levante Trofeo z edice Fuoriserie pro šéfkuchaře Alajma vystavuje na odiv jeho logo, pro které jsou typické černé exteriéry a zlaté interiéry. Pro Alajma je zlatá maximálním vyjádřením jasu – v jeho kuchyni byla tato barva vždy spojována se šafránem, protože jeho barva, textura a chuť evokují teplou životní energii slunce a přibližují k ní konzumenty jídla. Tak jako všechny vozy Maserati je i tento individuálně upravený vůz z edice Maserati Fuoriserie kompletně navržený a zkonstruovaný v Itálii a vyznačuje se měkce zlatými interiéry v odstínu Pale Terracotta s kontrastními šedými nitěmi a ladícím vyšívaným nápisem Trofeo na opěrkách hlavy včetně trojzubce. Exteriéry se naopak vyznačují odstínem Nero Luce, což je lesklá černá barva. Ta je zdůrazněná obrysovými linkami v odstínu Mistic Gold a 22palcovými koly Orione s černými brzdovými čelistmi. 


Šéfkuchař Alajmo je přesvědčen, že pokud nás dodržování pravidel odvádí od našich původních cílů a myšlenek, musíme tato pravidla porušit, abychom se přesvědčili o skutečné podstatě toho, co děláme – ať už je to vaření nebo konstrukce vozů.
Pro Massimiliana Alajma nám odhození ubrusu, konzumace jídla rukama a „elegantní hraní“ s jídlem pomáhá znovu nabýt ztracenou úctu k poetické kráse večeře či oběda ve společnosti svých blízkých. Ve stejném duchu umožňují vozy z edice Maserati Fuoriserie svým klientům znovu nabýt svou ztracenou vášeň pro krásu řízení, prozkoumávání svého skutečného já a objevování nových cest.


Vůz Levante Trofeo z edice Fuoriserie pro Massimiliana Alajma byl odhalen v rodinné restauraci šéfkuchaře, která nese název Le Calandre a pyšní se třemi michelinskými hvězdami. Akce se konala 20. října a hosté si na ní mohli vychutnat jedinečnou „Zlatou večeří“ a kulinářský zážitek „Fuoriserie“ vytvořený na počest barev a chutí tohoto jedinečného partnerství.