Mercedes-AMG GT Concept

clanke

Značka sportovních vozů AMG Future Performance prezentuje předváděcí vůz s hybridním pohonem.


Svalnaté proporce.
Design exteriéru okouzluje extrémně svalnatými proporcemi, velkým objemem a také smyslným a zároveň zjednodušeným utvářením ploch. Koncepční vozidlo reprezentuje designovou filozofii Smyslné čistoty a přidává jí typickou příměs výkonu AMG.


„Vůz GT Concept ztělesňuje nejextrémnější charakter našeho pojetí designu a podtrhuje znovu vlastní profil AMG jako značky výkonu“, tolik Gorden Wagener, šéf Design Officer Daimler AG. „Vytváří díky perfektním proporcím puristický, plošně zdůrazněný design se smyslnými tvary a je žhavý a úžasný zároveň.“


Charakteristické znaky AMG GT.
Maska chladiče Panamericana s vertikálními, bočně červeně lakovanými můstky, nová grafika extrémně úzkých hlavních světlometů a dominantně ztvárněné boční větrací otvory v předním ochranném panelu jsou typické, zde inovované designové charakteristické znaky AMG GT a vyjadřují čistou sílu. Kapota motoru zasahující až nad podběhy kol podtrhuje s oběma powerdomy výrazné geny sportovního vozu. Ty jsou vyjádřeny také extravagantním lakováním v barevném odstínu hot red, jehož povrch se díky speciálnímu složení na světle leskne jako tekutý kov.


Typický vzhled AMG GT.
Široce zdůrazněná partie zádě předvádí s extra úzkými, horizontálními zadními světly a tvarem dveří zavazadlového prostoru rovněž nezaměnitelný vzhled AMG GT. Zpětné světlo je také vybaveno novou světelnou technologií, která se nachází pod trojrozměrným krycím sklem zadních světel. Pro odvod tepla ven je do krycího skla integrován žebrovaný modul chlazení. Dalšími designovými prvky na zádi je široký a po stranách směrem dolů prohnutý difuzor ve vzhledu karbonu a centrálně umístěný kryt koncové trubky, který připomíná Mercedes-AMG GT R.


Mirror Cams.
Funkci vnějších zpětných zrcátek přebírají u studie aerodynamicky výhodné miniaturní kamery, takzvané Mirror Cams. Znak „EQ Power+“ na kameře na zrcátku odkazuje na přednostní výkon, který lze u AMG očekávat od hybridního pohonu. Velmi expresivně ztvárněná kola s jemnými paprsky ponechávají volný výhled na keramické vysoce výkonné spřažené brzdy AMG. Brzdové třmeny s nápisem „AMG Carbon Ceramic“ jsou lakované v bronzové barvě.


„Nano active fibre technology“.
S „nano active fibre technology“ předvádí Mercedes-AMG poprvé progresivní světla pro jízdu ve dne. Světlo je vytvářeno speciálním, silně svítivým světelným systémem volně uspořádaným ve světelném řetězu. Trojrozměrný světelný efekt dává vozu AMG GT Concept vlastní světelný podpis, který je díky četným dalším opatřením skryt ve špičkovém světlometu. Na horním okraji je integrována funkce směrových světel. Sériový přerušovaný impulz („přerušované probíhající světlo“) byl znovu inovován a okouzluje svým extrémně rychlým sledem.