Volkswagen Taigo je na cestě!

unnamed-19-

Volkswagen nabízí první pohled na nové sportovní SUV ve stylu kupé které bude uvedeno na trh na konci letošního roku. Taigo rozšíří produktovou řadu SUV značky Volkswagen v segmentu malých vozů o sportovní crossover.


Nový model se může pochlubit charismatickým designem moderním konceptem ovládání a velkým počtem asistenčních systémů.Praha - Nové Taigo se už nemůže dočkat! Volkswagen odhalil název připravovaného crossoveru před jeho oficiální evropskou premiérou. Taigo rozšíří nabídku SUV značky Volkswagen v segmentu malých vozů. Již na první pohled zanechá skvělý dojem dynamickým a emocionálním designem. Nový model nabídne také velký počet asistenčních systémů a nejmodernější konektivitu.Pro zákazníky kteří hledají vůz kategorie CUV (Crossover Utility Vehicle) kombinující zvýšenou polohu sedadel a sportovní siluetu ve stylu kupé je čekání již u konce.


Nový model Taigo1 bude uveden na trh s hospodárnými motory TSI světlomety LED v sériové výbavě moderním konceptem ovládání zcela digitálním panelem přístrojů a velkým počtem asistenčních systémů. Taigo vychází z úspěšného brazilského modelu Nivus a pro evropský trh se bude vyrábět ve španělském závodě Pamplona. Nové CUV se představí v létě a jeho uvedení na trh bude následovat na konci roku 2021.


1Vozidlo je koncepčním vozem v téměř sériové podobě a v Evropě se dosud neprodává.Nový Volkswagen TaigoInformace o značce Volkswagen:Značka Volkswagen osobní vozy působí na více než 150 trzích po celém světě a vyrábí vozidla ve více než 50 závodech ve 14 zemích.  V roce 2019 vyrobil Volkswagen 628 milionu vozidel mezi něž patří bestsellery jako jsou Golf Tiguan Jetta nebo Passat. V současnosti pracuje pro značku Volkswagen 195 878 lidí na celém světě. K tomu je nutné připočítat více než 10 000 prodejců s 86 000 zaměstnanci. Volkswagen důsledně urychluje vývoj konstrukce automobilu. Elektrická mobilita chytrá mobilita a digitální transformace značky jsou strategickými klíčovými tématy budoucnosti.